rel='stylesheet' type='text/css'>

«

»

Wyróżnienie dla Leny Brudzińskiej

 

Wyróżnienia Frater Sprotaviensis i Przyjaciel Borów Dolnośląskich 2014 przyznane

 

Źródło opublikowane 18.10.2014

 

lena-brudzinska

Lena Brudzińska

 

Kapituła działająca przy Towarzystwie Bory Dolnośląskie oraz Muzeum Ziemi Szprotawskiej zdecydowała o przyznaniu tegorocznych wyróżnień Frater Sprotaviensis oraz Przyjaciel Borów Dolnośląskich. Pierwsze przypadło przedsiębiorcy Edmundowi Potockiemu, a drugie śpiewaczce operetkowej Lenie Brudzińskiej (na zdjęciu).

 

Edmund Potocki to jeden z tych przedsiębiorców, którzy postrzegają rolę biznesu w środowisku lokalnym także w sposób filantropijny. Zarządzana przez niego spółka, Zakłady Usługowe Zachód, od lat jest miejscowym regularnym mecenasem sportu, kultury, oświaty, edukacji, zabytków oraz organizacji społecznych i dobroczynnych. Działalność wielu z nich trudno sobie wyobrazić bez wsparcia ze strony prezesa Potockiego.

 

Rok 2002 szczególnie zapisał się w dziejach Chich w gminie Małomice. Wtedy tutejszy zdewastowany pałac nabyła gwiazda operetki Lena Brudzińska, zamieszkała w podwarszawskich Łomiankach. Remont pałacu to było porwanie się z motyką na księżyc – jak wspomina swoje początki w Chichach. Ale dziś to obiekt uratowany od zniszczenia i tętniący życiem kulturalnym.

 

Pałac pani Leny jest otwarty dla wszystkich. Sekcje wokalne, próby miejscowego chóru, plenery fotograficzne, festyny kulturalne, imprezy okolicznościowe tchnęły nowe życie w środowisko lokalne.

 

Jak poinformował w imieniu kapituły Maciej Boryna z Towarzystwa Bory Dolnośląskie, laureatka wyróżnienia jest inicjatorką Lubuskiej Akademii Sztuki “Chichy Art” oraz działaczką Związku Artystów Scen Polskich. Działalność pani Leny mocno wpisała się w lokalny krajobraz kulturalny, wzbogacając go o pozytywne wartości.

Permalink do tego artykułu: http://palacchichy.pl/wyroznienie/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge