rel='stylesheet' type='text/css'>

«

»

Marian Ryszard Świątek – Wspomnienie

Dziś, tj. 12 czerwca 2017 roku pożegnaliśmy Mariana Ryszarda Świątka, naszego przyjaciela.

 Dwa lata temu pisaliśmy o nim:

„Niepozorny, drobny, z fularem pod szyją, nieco zagubiony w wycieczkowym tłumie wydawał się z innego świata. Dopiero, gdy zaczął mówić do zwiedzających można się było przekonać, że jest takim ukrytym wulkanem. Pasja i ogromne zaangażowanie to cechy jego oprowadzania. Dzięki rozległej wiedzy wzbogacanej wciąż nowymi faktami i ustaleniami może zaskakiwać zwiedzających. Uczy zauważać szczegóły, zwłaszcza wtedy gdy okazuje się, że stanowią one malutki znak niezwykłego wydarzenia.

Pan Marian Świątek ma swój autorski styl opowiadania. Zabytki materialne: architekturę, pojedyncze budowle, ogrody, układ przestrzenny danego miejsca zapełnia ludźmi, wydarzeniami, które się w tych przestrzeniach i obiektach rozgrywały. Historia opowiadana słowami pana Świątka jest żywa, barwna, pełna anegdot.

Opowiada nie tylko o ludziach i wydarzeniach z przeszłości – wplata w te opowieści współczesne spotkania z potomkami tych, którzy zamieszkiwali te tereny, z innymi pasjonatami.

[…]Bez przesady można powiedzieć, że pan Marian pokazuje, że można i trzeba być dumnym z miejsca i jego historii, w którym przyszło nam żyć. To po naszych rodzinnych historiach, pamięci o przeszłości własnej rodziny drugi element budowania poczucia własnej wartości”.

Takim pozostanie w naszych wspomnieniach. To ogromna strata. Łączymy się w smutku z tymi, dla których był ważny i bliski.

Pałac Chichy

Permalink do tego artykułu: http://palacchichy.pl/marian-ryszard-swiatek-wspomnienie/

1 komentarz

  1. lena

    Nic dodać, nic ująć. Twa akuratność godna podziwu. Szanujesz każde słowo i stawiasz je tylko wówczas gdy będzie „odpowiednie”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge